Kdo může uspořádat turnaj?

Oficiální turnaj může uspořádat každý, kdo správně odpoví na otázky v našem testu. Jinými slovy kvalifikovaný Scratch Master. Díky testu si můžeme ověřit, zda 2 základní předpoklady pro pořádání turnajů.

1) Znáte pravidla?

2) Máte takové schopnosti, které jsou potřebné k pořádání turnajů?

Každý kvalifikovaný Scratch Master může uspořádat 1 turnaj 1x za týden!

Jak si to mám představit?

Pořadatelem může být každý z vás. Domluvíte se s rodiči, že si pozvete pár kamarádů a uspořádejte mini turnaj doma. Nebo se dohodněte s kamarády a uspořádejte turnaj venku po škole, v družině, na kroužku, v oddíle, prostě kdekoliv a kdykoliv. Důležité je, aby měli všichni účastníci turnaje s čím hrát a abyste měli k pořádání vždy svolení tam, kde bude potřeba - např. rodičů, když jej budete pořádat doma, nebo např. učitelů v družině.

Dále je důležité, abyste turnaj zvládli zorganizovat, nepřeceňujte své síly! Napřed uspořádejte turnaj např. jen s 3 dalšími kamarády. Pokud se povede, můžete příště zkusit pozvat pár dalších lidí. Pokud nemáte zkušenosti s organizací (nejste např. oddílovým vedoucím), důrazně nedoporučujeme pořádat turnaje pro více než 6-8 lidí.

Proč pořádat turnaje?

Pokud turnaj úspěšně zorganizujete a pošlete nám z něj fotku na e-mail komunita@notre-game.com, která bude důkazem, že turnaj proběhl, dostanete body. Za tyto body si pak v našem speciálním e-shopu můžete nakupovat skutečné dárky, které Vám pak zdarma pošleme na Vaši adresu.

Fotka musí ukazovat počet účastníků turnaje a kartičky Scratch Wars, se kterými hráli. Doporučujeme tedy fotky rukou s kartičkami. Nepotřebujeme fotky vašich obličejů - nechceme zasahovat do vašeho soukromí. Stačí opravdu pouze ruce všech účastníků s kartami, se kterými hráli.

 

Turnaj

 

Každý organizátor turnaje dostane pro svůj turnaj odměny pro výherce turnaje. Na svůj e-mail dostane QR kódy, na kterých budou odměny do aplikace v podobě stříbrňáků a zlaťáků na nákup kouzel a lektvarů. Tyto QR kódy si může uložit do telefonu a pak je dát naskenovat vítězům turnaje (zpravidla budeme dávat 3 kódy pro 1-3. místo v turnaji) nebo je vytisknout na papír. Pro QR kódy platí následující pravidla: každý QR kód je možno naskenovat pouze 1x a každý QR kód musí naskenovat jiný člověk s jiným účtem.

Předpokládáme, že budete fér a kódy naskenují opravdu vítězové turnaje. Máme mechanismy jak na nefér jednání přijít. Pokud na něj přijdeme, zrušíme ti účet Scratch Mastera a přijdeš tak o všechny body. Posíme o fair play, abychom se vyhnuli zbytečným emocím!

Jak jednoduše uspořádat turnaj v krocích:

 1. Domluvte se na místě a čase, kde turnaj uspořádáte - s rodiči, učiteli či vedoucími

 2. Počítejte, že turnaj bude trvat např. 2 hodiny

 3. Založte turnaj na našem webu:

  • Pokud s turnaji začínáte, založte neveřejný turnaj pro pár nejbližších přátel. Pokud pořádáte turnaj v soukromých prostorách (např. doma), založte jen a pouze neveřejný turnaj.

  • Pokud jste například majitelem obchodu, herny, klubu nebo vedoucím, můžete založit veřejný turnaj a pozvat na něj i neznámé lidi.

  • POZOR! Je velmi důležité založit turnaj tak, že jej vypíšete přes webovou administraci v sekci Moje panství, jinak Vám nebudeme moci přidělit body za tuto akci.
 4. Pozvěte kamarády do turnaje, pošlete jim e-mail, pozvěte je na Facebooku nebo se s nimi domluvte osobně

 5. Vyberte si z možných formátů turnaje (jsou popsány dále)

 6. V turnajích hrajte klidně o odměny. Můžou to být nesetřené penízky nebo jiné hmotné i nehmotné věci

 7. Organizujte turnaj. Hrajte. Dohlížejte na dodržování pravidel. Jste hlavním rozhodcem a pořadatelem turnaje - vy jste autorita, jste Scratch Masteři

 8. Rozdělte výhry výhercům turnaje - tj. QR kódy pro naskenování do aplikace! Výhry rozdělujte tak, aby je nemohl naskenovat nikdo jiný dříve - v případě vytištěných papírů je uschovejte např. v obálce nebo alespoň mějte papír s QR kódem přeložený

 9. Pošlete nám fotku z turnaje. Stačí opravdu jen 1 hromadná fotka, kde budou pouze ruce účastníků, které budou držet kartičky, se kterými turnaj hráli.

 10. Bude-li fotka jako důkaz o turnaji schválena, obdržíte body do svého účtu na webu Scratch Wars a můžete si za ně nakupovat v našem e-shopu.

 

Turnaj v Ostravě

 

Formáty turnajů Scratch Wars:

Další formáty budeme přidávat. Zatím hrajte turnaje s plnými pravidly “duelu” dle formátů níže.

Klasik:

 • Každý hráč vstupuje do turnaje s jedním vybraným hrdinou, kterého vybaví až 5ti zbraněmi. Zbraně během jednoho souboje již nesmí měnit.

 • Pokud je hráčů ideální sudý počet, hrají klasického “pavouka”. Hráči se rozlosují do dvojic. V každé dvojici se hraje souboj podle úplných pravidel duelu (tedy např i s Náhlou smrtí). Kdo vyhraje, postupuje dále. Výherci si to rozdají spolu.

  • Ve čtyřech např. hrají souboj dvě dvojice. Výherci si to spolu rozdají o první místo. Dva, kteří prohráli, budou bojovat o třetí místo.

 • Pokud je vás lichý počet, můžete si zahrát na tabulku (u většího turnaje i více tabulek). Doporučujeme jednu tabulku maximálně pro 5 účastníků. Každý hraje s každým a do tabulky zapisuje skóre. Např. pokud vyhrajete a zbyde vám 5 životů na konci souboje, je vaše skóre 5:0. Za vítězné zápasy si počítáte body (výhra 2 body, remíza 1 bod). V případě shody bodů rozhoduje právě skóre.

Draft:

 • Každý účastník turnaje přijde na turnaj s jedním nesetřeným hrdinou a 5ti nesetřenými zbraněmi. (tj. novými kartami). Setře je až na začátku turnaje.

 • Až budou mít všichni setřeno, organizátor vyhlásí 5 minut, během kterých je možno obchodovat. Minuty měří na stopkách.

 • Během 5 minut se hráči snaží mezi sebou povyměňovat zbraně tak, aby dosáhli co nejsilnější kombinace hrdiny a zbraní. Poté turnaj začíná. 

Odměny za účast a pořádání trunajů Scratch Wars

Odměny za účast (má k dispozici organizující Scratch Master*):

Turnaj do 5 lidí

1. místo Zlatý QR kód 100 zlatých
2. místo Stříbrný QR kód 60 zlatých
3. místo Bronzový QR kód 30 zlatých
za účast 300 stříbrných

*Body pro organizátora - 300 bodů

Turnaj od 5 do 10 lidí

1. místo Zlatý QR kód 150 zlatých
2. místo Stříbrný QR kód 100 zlatých
3. místo Bronzový QR kód 30 zlatých
za účast 500 stříbrných


*Body pro organizátora - 500 bodů

Turnaj od 10 do 15 lidí

1. místo Zlatý QR kód 225 zlatých
2. místo Stříbrný QR kód 150 zlatých
3. místo Bronzový QR kód 75 zlatých
za účast 500 stříbrných

*Body pro organizátora - 1000 bodů

Turnaj pro 15 a více lidí

Odměny individuální

*Body pro organizátora - individuální

 QR kód Scratch Wars

Odměny za pořádání turnajů Scratch Wars**

 

Karty zbraní Scratch Wars pro rozšíření balíčku
Karty hrdinů Scratch Wars pro rozšíření balíčku
Starter Scratch Wars 
Speciální Startery - například s podpisy tvůrců s osobním věnováním - autora, ilustrátorky, s podpisem a věnováním Jirky Krále
Kartička vybraného hrdiny s vlastním navrženým jménem doručená až domů
Helma Scratch Lorda
Vlastní unikátní zbraň, navržená dle vlastního popisu Scratch Mastera, graficky upravená naším grafikem, efekty konzultované s naším designérem, vymodelovaná ve 3D a zasazená do hry v aplikaci
Náhodně vygenerované QR kódy s možností získat až 3000 stříbrňáků, nebo 500 zlaťáků

**kompletní seznam odměn a jejich hodnotu v bodech naleznete po úspěšném přihlášení v sekci Scratch Master

 Zpět