Kdo může uspořádat turnaj?

Oficiální turnaj může uspořádat každý, kdo správně odpoví na otázky v našem testu. Jinými slovy kvalifikovaný Scratch Master. Díky testu si můžeme ověřit, zda splňuješ 2 základní předpoklady pro pořádání turnajů.

1) Znáte pravidla?

2) Máte takové schopnosti, které jsou potřebné k pořádání turnajů?

Každý kvalifikovaný Scratch Master může uspořádat 1 turnaj 1x za týden!

Jak si to mám představit?

Pořadatelem může být každý z vás. Domluvíte se s rodiči, že si pozvete pár kamarádů a uspořádejte mini turnaj doma. Nebo se dohodněte s kamarády a uspořádejte turnaj venku po škole, v družině, na kroužku, v oddíle, prostě kdekoliv a kdykoliv. Důležité je, aby měli všichni účastníci turnaje s čím hrát a abyste měli k pořádání vždy svolení tam, kde bude potřeba - např. rodičů, když jej budete pořádat doma, nebo např. učitelů v družině.

Dále je důležité, abyste turnaj zvládli zorganizovat, nepřeceňujte své síly! Napřed uspořádejte turnaj např. jen s 3 dalšími kamarády. Pokud se povede, můžete příště zkusit pozvat pár dalších lidí. Pokud nemáte zkušenosti s organizací (nejste např. oddílovým vedoucím), důrazně nedoporučujeme pořádat turnaje pro více než 6-8 lidí.

Proč pořádat turnaje?

Pokud turnaj úspěšně zorganizujete a pošlete nám z něj fotku na e-mail komunita@notre-game.com, která bude důkazem, že turnaj proběhl, dostanete body. Za tyto body si pak v našem speciálním e-shopu můžete nakupovat skutečné dárky, které Vám pak zdarma pošleme na Vaši adresu.

Fotka musí ukazovat počet účastníků turnaje a kartičky Scratch Wars, se kterými hráli. Doporučujeme tedy fotky rukou s kartičkami. Nepotřebujeme fotky vašich obličejů - nechceme zasahovat do vašeho soukromí. Stačí opravdu pouze ruce všech účastníků s kartami, se kterými hráli.

 

Turnaj

 

Jak jednoduše uspořádat turnaj v krocích:

 1. Domluvte se na místě a čase, kde turnaj uspořádáte - s rodiči, učiteli či vedoucími

 2. Počítejte, že turnaj bude trvat např. 2 hodiny

 3. Založte turnaj na našem webu:

  • Pokud s turnaji začínáte, založte neveřejný turnaj pro pár nejbližších přátel. Pokud pořádáte turnaj v soukromých prostorách (např. doma), založte jen a pouze neveřejný turnaj.

  • Pokud jste například majitelem obchodu, herny, klubu nebo vedoucím, můžete založit veřejný turnaj a pozvat na něj i neznámé lidi.

  • POZOR! Je velmi důležité založit turnaj tak, že jej vypíšete přes webovou administraci v sekci Moje panství, jinak Vám nebudeme moci přidělit body za tuto akci.
 4. Pozvěte kamarády do turnaje, pošlete jim e-mail, pozvěte je na Facebooku nebo se s nimi domluvte osobně

 5. Vyberte si z možných formátů turnaje (jsou popsány dále)

 6. V turnajích hrajte klidně o odměny. Můžou to být nesetřené penízky nebo jiné hmotné i nehmotné věci

 7. Organizujte turnaj. Hrajte. Dohlížejte na dodržování pravidel. Jste hlavním rozhodcem a pořadatelem turnaje - vy jste autorita, jste Scratch Masteři

 8. Rozdejte výhry výhercům turnaje

 9. Pošlete nám fotku z turnaje. Stačí opravdu jen 1 hromadná fotka, kde budou pouze ruce účastníků, které budou držet kartičky, se kterými turnaj hráli.

 10. Bude-li fotka jako důkaz o turnaji schválena, obdržíte body do svého účtu na webu Scratch Wars a můžete si za ně nakupovat v našem e-shopu.

 

Turnaj v Ostravě

 

Formáty turnajů Scratch Wars:

Další formáty budeme přidávat. Zatím hrajte turnaje s plnými pravidly “duelu” dle formátů níže.

Klasik:

 • Každý hráč vstupuje do turnaje s jedním vybraným hrdinou, kterého vybaví až 5ti zbraněmi. Zbraně během jednoho souboje již nesmí měnit.

 • Pokud je hráčů ideální sudý počet, hrají klasického “pavouka”. Hráči se rozlosují do dvojic. V každé dvojici se hraje souboj podle úplných pravidel duelu (tedy např i s Náhlou smrtí). Kdo vyhraje, postupuje dále. Výherci si to rozdají spolu.

  • Ve čtyřech např. hrají souboj dvě dvojice. Výherci si to spolu rozdají o první místo. Dva, kteří prohráli, budou bojovat o třetí místo.

 • Pokud je vás lichý počet, můžete si zahrát na tabulku (u většího turnaje i více tabulek). Doporučujeme jednu tabulku maximálně pro 5 účastníků. Každý hraje s každým a do tabulky zapisuje skóre. Např. pokud vyhrajete a zbyde vám 5 životů na konci souboje, je vaše skóre 5:0. Za vítězné zápasy si počítáte body (výhra 2 body, remíza 1 bod). V případě shody bodů rozhoduje právě skóre.

Draft:

 • Každý účastník turnaje přijde na turnaj s jedním nesetřeným hrdinou a 5ti nesetřenými zbraněmi. (tj. novými kartami). Setře je až na začátku turnaje.

 • Až budou mít všichni setřeno, organizátor vyhlásí 5 minut, během kterých je možno obchodovat. Minuty měří na stopkách.

 • Během 5 minut se hráči snaží mezi sebou povyměňovat zbraně tak, aby dosáhli co nejsilnější kombinace hrdiny a zbraní. Poté turnaj začíná. 

Odměny za účast a pořádání trunajů Scratch Wars

Turnaje je možné hrát v podstatě o cokoliv, ale doporučujeme hrát o nesetřené či setřené (ale nepoužité!) QR kódy a ikonky, které naleznete naspodu karet zbraní. Cenu pro výherce a počet obdarovaných si vždy určete na začátku turnaje a mějte odměny připravené k dispozici. Pokud hrajete o setřené nepoužité QR kódy, doporučujeme je uschovat např. v obálce či přeložené papírku po celý průběh hry až do odevzdání odměny vítězům.

Odměny pro organizátora turnaje: 
300 bodů
do shopu odměn, které mu budou přiděleny po zaslání fotky z turnaje (stačí záběr rukou a karet hráčů) na komunity@notre-game.com