Schylovalo se k tomu dlouhé týdny. Atmosféra ve Scratch paláci byla napnutá jako kšandy! Autor hry Scratch Wars, sir Mikolas, omylem snědl grafičce Krotitelce pixelů její oblíbenou sušenku. 

Dusno by se dalo krájet. Avšak markeťák týmu, Tomáš Pazvěd Ostří Oko, řekl: "Když boj, tak Scratch boj!" Oba zabijáci dostali úkol: vytasit své nejlepší Scratch sestavy karet, promyslet strategii a hrát naživo před stovkamy fanoušků z Middlemistu!

Ti právě rozhodli na Facebooku o tom, s jakými kartami bude sir Mikolas a Krotitelka pixelů hrát. Ve čtvrtek 9.3.2017. sedli borec i borkyně do trůnního sálu k rozhodujícímu souboji. Živé vysílání boje nelítostného započalo v 16:00. Boj trval necelou půl hodinu. 

 A i když byl stav boje nejasný do posledního dechu, fanoušci odvážně sázeli na svého favorita! Nakonec v dechberoucím mači zvítězila drsným způsobem Krotitelka pixelů. Hrdě potupila svého vyzyvatele vytříbenou strategíí. A jestli ji poražený sušenku vrátil? To se už nedozvíme....

Celé živé vysílání i s průvodcem a tipy jak hrát lépe od obou hráčů zde: https://www.facebook.com/pg/scratchwars/videos/?ref=page_internal